Pokud máte vážnější zdravotní problémy, konzultujte, prosím, svou účast na našich hodinách s lékařem, popř. s námi. Děkujeme.

JÓGA CENTRUM
1-začátečníci, 2-mírně pokročilí, 3-středně pokročilí

CENY A TERMÍNY KURZŮ NAJDETE V SEKCI Kurzy ÚNOR - ČERVEN 2020
SEZNÁMENÍ S NAŠIMI UČITELI A ZAMĚŘENÍM JEJICH KURZŮ NAJDETE V SEKCI O nás

IYENGAR [ajengár] JÓGA - terapeutický, důsledně propracovaný systém, kladoucí důraz na správné provedení ásan (jógových pozic těla). Učitel během hodiny vysvětljuje detaily a opravuje cvičící. Správně prováděné ásany velmi zlepšují naši fyzickou schránku....což se samozřejmě odráží i uvnitř, v naší psychice . Iyengarova metoda využívá ke cvičení pomůcky (popruhy, bločky, cihličky, židle, pohankové válce aj.), někdy také dopomoc a korekci spolucvičícího tak, aby účinek ásany byl co nejvíce terapeutický. Výrazně zlepšují držení těla, pomáhá uvolňovat bloky v oblasti páteře a vyrovnávají svalové dysbalance. Protahuje zkrácené svaly a uvolňuje ztuhlé klouby na straně jedné, přispívají však i výborně ke zpevnění svalů extrémně protažených a zpevnění kloubů s tendencí k hyperextenzi (např. "prolamování" v loktech, ramenou....častý jev u žen). Uvolňování blokád fyzického těla přispívá k rozpouštění blokád na energetické úrovni a ke zlepšení toku energie v těle. Každá hodina je zakončena relaxací.
Začátečníkům se první lekce zdají náročné z jediného důvodu - příliž mnoho nových informací. Po pár hodinách se již začínají cítit ve svém těle příjemněji a počáteční nové věci se stávají základními stavebními kameny ásan, na něž se během let staví nové a nové poznatky a vlastní zkušenosti. Většina z nás, kdo prožil úžasný pocit rozhýbání roky ztuhlého krku či odblokování letité blokády v páteři a procítil proud energie v místech, která byla roky "mrtvá"....jde dál po cestě jógy dle Iyengara. I to je pravděpodobně důvod, proč je tato metoda nejrozšířenějším stylem jógy v Západní Evropě a USA. Často ji studují učitelé dynamických stylů jógy jako je powerjóga, vinyasa flow či Bikram jóga a vnášejí Iyengarovské prvky důslednosti do svých hodin.

JÓGA TERAPIE - "jemnější" verze Iyengar jógy propojené s fyzioterapeutickými metodami. Výdrže v pozicích jsou kratší, cvičí se méně náročné pozice a zařazují se fyzioterapeutická cvičení. Každá lekce začíná a končí relaxací, která je často obohacena o dechové/meditační cvičení.

JÓGA PRO VŠECHNY / NÁCTILETÍ A DOSPĚLÍ - lekce vycházejí z principů Iyengar jógy, spirální jógy a téměř vždy je zařazeno úvodní rozhýbání páteře pomocí spinálních (krokodýlích) cvičení. Vhodné pro všechny.

FYZIOTERAPIE A JÓGA - propojení moderní metody fyzioterapie a prastaré nauky jógy (zejména jógy spirální a Iyengar). Lekce začínají fyzioterapeutickou rozcvičkou, po které následuje terapeuticky laděná lekce jógy. V maximální míře se přihlíží k individuálním zvláštnostem každého cvičícího. Celkově jsou lekce fyzicky méně náročné než lekce klasické Iyengar jógy.

Všechny kurzy jsou pro všechny věkové kategorie, ženy i muže (od cca 15 let).

JÓGA PRO DĚTI (V SOUČASNÉM POLOLETÍ NEPROBÍHÁ) - naučí děti vnímat ostatní, zlepšuje jejich motoriku, obsahuje cviky zaměřené na soustředění a pozornost i cvičení rovnováhy, rovná jim páteř a protahuje tělo. S pomocí jógového dýchání a relaxace bojujeme s respiračními onemocněními, alergiemi, snižujeme úzkost – učíme se umění uvolnit tělo i mysl. Poznáváme svoje pocity, posilujeme sebekontrolu, učíme se rozlišovat dobré a zlé a pozitivně vnímat okolní svět.
Přiveďte své děti si s námi zacvičit, přiveďte je zacvičit si se sluníčkem…

zpět